2013 Erkek Moda Trendleri Neler?

2013 Erkek Moda Trendleri Neler?

Şık giyinmeyi seven, modayı takip eden erkekler! 2013 yılında bunlar moda…

Geçtiğimiz yılın trendleri hala taze; çiçek desenleri, doktor çantaları, oryantal desenler… Ayrıca renklerdeki matlaşma ve ana renklere yöneliş de halen devam etmekte. Eğer gardırobunuzu yenilemek istiyorsanız elinizi çabuk tutsanız iyi olur, ya da 1999 yılında kalmış bir kılıksız olmayı kabul edin.

renkler2013′ün rengi

2012′de erkekler için en gözde renk lacivertti ve mavi tonları hala fazlasıyla revaçta. Ama tonlar biraz açılıyor ve eğlenceli hale geliyor, okyanusları gölleri andıran tonlara hazır olsanız iyi olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

dokularDokular

2013 modası çoğulculuğa vurgu yapıyor; yani erkekler ekoseden fazlasına hazır olsalar iyi olur. İki farklı dokuyu harmanlayarak (3 biraz fazla olabilir, insanların sizi numune kataloğu zannetmesine sebep olabilir) erkekler görünüşlerinde ilginç zıtlıklar yaratabilir. Ekoseli bir gömleği benzer renkte çizgili bir kravatla beraber giymek size eğlenceli bir görüntü verebilir.

 

 

 

 

 

 

 

kış ceketleriKış ceketleri

Geçen yıl kış mevsim normallerinin üzerinde geçtiği için bu alan biraz zayıftı demek yanlış olmaz. Ama çevrebilimciler bu yıl daha soğuk bir kış öngörüyorlar o yüzden bezelye kat montunuzu bir kenara bırakıp havalı bir şeylere yatırım yapsanız iyi olur. Kürk şeritli kapüşonlu montlar hem cesur bir ifade olur, hem de kulaklarınızı o garip görünen tüylü kulaklıkları kullanmadan ısıtır.

 

 

 

 

 

saatSaate Dikkat

Bu bahsedeceğimiz 2013′e özel bir moda olmasa da uygulanması iyi olabilecek bir stil alışkanlığı: saatinizin kayışını değiştirin. 2012 yazı saat açısından birçok canlı renge ev sahipliği yaptı – çelik ya da siyah deri kayışı geri plana itti. Ayrıca elastik bantlar yaz güneşi kadar sıcaktı! Ama şimdi yaz bitti ve kendi kişisel stilinize uygun modellere geri dönme vakti geldi.

 

 

 

Sylvester-StalloneAsker Montu

Geçtiğimiz yaz Expendables 2′yi izleyeniniz varsa, Sylvester Stallone’nin paralı asker karakterinin ne kadar şık olduğunu görmüştür. Asker kıyafetlerinin erkeksiliğini yenmek zordur (gerçi bu sene kamuflaj deseninin o kadar da revaçta olduğunu söyleyemeyiz) ve erkeklerin lacivert ya da gri asker ceketleriyle sırtı yere gelmeyecektir. Koyu renkli botlar da eklendi mi gece gezmesine hazırsınız demektir. Ama sizi ordu mensubu sanarlar ise şaşırmayın.

 

 

 

 

 

ayakkabıAyakkabılar

Ayakkabılardan bahsetmişken, mokasen ayakkabılar ne kadar out’sa botlar da o kadar in! Ama bahsettiğimiz dedenizin eski moda botları değil, siyah ya da koyu kahverengi deri botlar. Gardırobunuza güzel bir karmaşıklık ve çeşitlilik getirecek olan bu tercih sizi yağmurdan ve kardan da koruyacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

kumaşlar

 

Kumaşlar

Koton güvenlidir ama sıkıcıdır ve sonbaharda yerdeki yapraklar kadar sık rastlanır. Onun yerine yüne ne dersiniz? Size bir kır havası katacak ve bir anda çok havalı hale getirecektir.

 

 

 

 

 

takıTakılar

Erkekler takılardan çekinebilir ama bu aslında çok eğlenilebilecek ve fark yaratmanızı sağlayabilecek bir alan. Geçen yılın en popüler aksesuarları deri bileklik ve bileziklerdi. Bu sene erkekler bronz ya da pirinçten yüzükleri, kol düğmelerini ya da kravat iğnelerini tercih edebilir.

 

 

The-New-LookYeni görünüm

Erkek modasına gelince 2012′nin belki de en belirleyici olayı Londra Olimpiyatları’ydı ve bu etki 2013′te de devam ediyor. Yazın rüzgarı hala etkisini gösteriyor ve erkeklerin sportif bir görüntüyü tercih etmesi için daha iyi zaman olamazdı. Deri ceketler, çıt-çıtlı eşofmanlar, havalı rüzgarlıklar 2013′te hayatınıza ekleyebileceğiniz şeylerin bazıları.

 

 

 

 

 

 

 

 

Takım elbise

Konu takım elbiseyse üç düğmeli ceketler 90′larda kaldı. 2013′e uygun olan ise iki düğmeli olanlar çünkü düğmelerin konumu hem boyunuzu uzun gösteriyor hem de vücudunuzu ince. Cep mendillerinin revaçta olduğunu da eklemek lazım. Bu moda 2012′de başlamış olsa da 2013′te de devam ettiği kesin. Hem kıyafetinize renk ve doku ekler, hem de dikkati göbeğinizden başka yöne çeker böylece sizi zayıf gösterir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.